+90 324 676 45 75 info@kadioglubaharat.com

Menu

KIRMIZI BİBER ACI TOZ

KIRMIZI BİBER ACI TOZ

kırmızı biber acı baharat

KIRMIZI ACI TOZ BİBER

Kırmızı  Biber

Kırmızı biber talepleriniz için HACIPP ve ISO 22000 onaylı, her siparişte taze öğütülen, saf, yoğun aromalı, hijyenik baharat ürünleri sunmaktayız. Botanik adı Cayenne Pepper’dir. Aroma ve sabit yağ, C vitamini ve karotinler icerir. Ayrica bol miktarda B2 vitamini bulundurur. Kırmızı biberin içinde acı madde olarak kapsaisin bulunur. Kapsaisin maddesinin miktarı baharatın acılığını ve değerini belirler.

Kristof Kolomb’un 2. Amerika yolculuğunda, 1514’te İspanyol doktor Chanca, bu bitki tohumunu ve meyvesini Amerika’dan Avrupa’ya getirmiştir. 19. yy sonlarında Macarlar tarafından Avrupa’da yaygınlaştırılmış olan kırmızı biber; ılıman ve sıcak bölgelerde yetişir. Kırmızı biber’in Amerika, Avrupa, Asya ve K. Afrika’da, çok sayıda cinsinin tarımı yapılır. Bu bitkinin üretim için kaynak ülkeler: Türkiye, Hindistan, Macaristan, İspanya, Bulgaristan, Romanya, Yugoslavya, Çekoslovakya, Şili ve Arjantin’dir. Türkiye’de başta Güneydoğu, Akdeniz ve Marmara Bölgeleri olmak üzere, geniş çapta kırmızı acı biber tarımı yapılır.

Kırmızı Biber Kalitelisi Nasıl Anlaşılır

Kırmızı Biber ürünlerinde yabancı madde bulunmamalı, rutubet en çok %11, toplam kül en çok %9, asitte çözünmeyen kül en çok %1.5, selüloz en çok %25, uçucu yağ en az 1.3 ml/100 g, eterde çözünen yağ en az %12 olmalıdır. Salmonella, Ecoli 0157:H7 ve Aflatoksin bulunmamalıdır.

Kırmızı Biber Baharat Ürünleri

kırmızı biber baharat ürünleri Kadıoğlu Baharat A.Ş.

Kırmızı Biber Baharatının Faydaları

Kırmızı biber bol C vitamini içerir. Mideyi kuvvetlendirir, iştah açar, hazmı kolaylaştırır. Bol idrar söktürür. Kusmayı önler, mide ve bağırsaklarda gaz birikmesini önler. Kırmızı biber’in başta grip ve soğuk algınlığına olmak üzere birçok faydaları da olduğu bilinmektedir. Bulaşıcı hastalıklara karşı etkilidir. Vücudun özellikle bulaşıcı hastalıklara karşı olan direncini artırır. Portakaldan daha fazla miktarda C vitamini içeren bu sebze, aynı zamanda içerdiği beta karotin ile bağışıklık sistemimizi güçlendirir.

Sindirimi kolaylaştırır, romatizma, mafsal ve diş ağrılarını azaltır, krampları giderir, kolera ve gut hastalıkları başta olmak üzere bir çok hastalığa iyi gelir. Kanser riskini azaltır ve kanser tedavisinde kullanılır. Terlemeyi artırır, serinlik verir (sıcak iklimlerde kullanılmasının nedenlerinden birisi budur), öksürük ve boğaz ağrılarını gidermede (gargara olarak) kullanılır, sinir hastalıkları için doğal yatıştırıcıdır, vücuttaki aşırı yağ ve kolesterol birikiminin önlenmesini sağlar.

Kırmızı Biber Baharatının İçerdiği Besin Değerleri, Vitaminler ve Mineraller;

1 çay kaşığı 2.1 gr gelir.
Bir çay kaşığı kırmızı biber’in içinde; 9 calori, 294 mg protein, 296 mg yağ, 2.1 mg kalsiyum, 1222 mg karbonhidrat, 6.7 mg fosfor, 12.4 meg thiamine, 34.9 meg riboflavin ve 1090 units Vitamin A bulunmaktadır.

Sipariş Şartları:

  • Minimum Sipariş Talebiniz 5 KG olmalıdır.
  • 5 KG altı miktarlarda paketlerimiz ve kargo gönderimi hizmetimiz bulunmamaktadır.

Talepleriniz için Arayın

Dünya’da ve Türkiye’de Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Yeri ve Önemi


Baharat

Baharatta, Türkiye Baharat sektöründe, Kadıoğlu Baharat A.Ş. olarak amacımız, tüm müşterilerimize sağlıklı ve hijyenik şartlarda, geleneksel aroma ve tadı kaybetmeden, günümüzün modern teknolojisi ve yılların tecrübesi ile kaliteli baharat ürünleri sunmaktır.