+90 324 676 45 75 info@kadioglubaharat.com

Menu

KAHVERENGI HARDAL TOHUMU

KAHVERENGI HARDAL TOHUMU

KAHVERENGI HARDAL TOHUMU

Kahverengi Hardal Tohumu Üretimi

Kahverengi hardal tohumu tedariği özen gösterin bir konudur. Kanada başta olmak üzere farklı ülkelerden özenle seçilen ithal sarı hardal tohumu taneleri, Kadıoğlu Baharat A.Ş. tesislerinde ISO 22000 ve HACCP kalite standartlarına ve hijyen kurallarına uygun olarak, çiftlikten tabağa prensibi benimsenerek endüstriyel tüketicilerimizin taleplerine uygun olarak işlenir ve paketlenir.

sarı hardal tohumu ithal

Kahverengi Hardal Tohumu Nerede Yetitişir?

Kahverengi Hardal Tohumu hardal bitkisinden elde edilir. Hardal 0,2-1,5 m boylarında bir bitkidir. Hardal, beyaz veya sarı çiçekleri ile bilinir. Hardal yıllık otsu bitkilerdendir. 10 kadar hardal türü vardır. Hardal türlerinin çoğu Akdeniz çevresi memleketlerinde yetişir. Hardalın beyaz hardal otu, sarı hardal otu, siyah hardal otu, yabanî hardal olmak üzere değişik türleri vardır.

Dünya’da En Çok Hardal Tohumu Üretimi Yapan 10 Ülke
Sıralama
Ülke Üretim (ton)
1 Canada 154,500
2 Nepal 142,920
3 Myanmar 91,000
4 Russia 54,682
5 Ukraine 30,170
6 China 17,000
7 United States 16,660
8 France 14,000
9 Czech Republic 13,378
10 Germany 10,500

kahverengi hardal tohumu ithal

 

Kahverengi Hardal Tohumu Kullanımı:

Kahverengi hardal tohumu Türkiye’de hardal yaygın olarak kullanılan bir baharat değildir. Piyasada bulunabilecek hardal sosları genellikle yerli veya ithal Amerika tipi hardallardır.

Kahverengi hardal ya da sarı hardal bitkilerinin tohumları ya da bu tohumların öğütülmüş hali baharat olarak kullanılır. Keskin ve yakıcı bir tadı vardır. Sos olarak ve soslara sarımsı renk vermek için zerdeçal ile birlikte kullanılır. Bütün haldeki hardal tohumları turşu salamuralarında, et ve deniz ürünleri pişirmede kullanılabilir. Lahana turşusu ve yağlı salamuraları tatlandırmak için kullanılır. Hindistan’da tereyağında kızartılıp patlatılan tohumlar hoş kokuları ile garnitürlerde veya çeşni olarak yemeklerde kullanılır. Toz hardal da içeceklere ve fırında yapılan bazı yemeklere katılır.

Kahverengi tohumlar köri hazırlamak için diğer baharatlarla karıştırılır. Brassica juncea türünden hardal yağı elde edilebilir. Toz hardal, ızgara sosları, fırınlanmış sebzeler ve yumurtalarda kullanılabilir. Tatlıdan acıya ve keskin kokuludan yumuşak tatlara kadar hardal sosları bulmak mümkündür. Et yemeklerinde, özellikle av etlerinden yapılan yemeklerde, yumurta ve sebzelerden yapılan salatalarda da hardal sosu kullanılabilir.

Kahverengi Hardal Faydaları:

Hardal, çok eskiden beri tıpta kullanılmaktadır. Dâhilen hardal tohumu unu az dozlarda midevî, yatıştırıcı ve tarçınla karıştırılırsa iyi bir iştah açıcıdır.

Sipariş Şartları:

  • Minimum Sipariş Talebiniz 5 KG olmalıdır.
  • 5 KG altı miktarlarda paketlerimiz ve kargo gönderimi hizmetimiz bulunmamaktadır.

Hardal Tohumu Bitkisi

sarı hardal tohumu bitkisi
sarı hardal tohumu ithal baharat

Dünya’da ve Türkiye’de Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Yeri ve Önemi

Kahverengi Hardal Tohumu Talepleriniz için Arayın


Baharat

Baharatta, Türkiye Baharat sektöründe, Kadıoğlu Baharat A.Ş. olarak amacımız, tüm müşterilerimize sağlıklı ve hijyenik şartlarda, geleneksel aroma ve tadı kaybetmeden, günümüzün modern teknolojisi ve yılların tecrübesi ile kaliteli baharat ürünleri sunmaktır.